Venustas Mágusképző Akadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Évnyitó bál - Ceremónia terem

Go down 
+9
Fox Hunter
Edward Born
Agana Morelta
Saray Fern
Edward Lelouch
Isabella Matlal
Karesinda Miela
Thomas Taylor
Abigail Milena Gernot
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Agana Morelta
Linverno
Linverno
Agana Morelta


Hozzászólások száma : 112
Csatlakozás dátuma : 2009. Sep. 27.
Tartózkodási hely : Venustas Mágusképző, Linverno ház, Zima háló

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2010 4:23 pm

*Felhúzott szemöldökkel néz Taylor profra, aztán persze rendezi az átlagosra arcvonásait, de azért mégis! Neki pedig az bűzlik, hogy a pasas lehet, hogy gondolatolvasó. Általában mindenki rögvest el szokta hinni a hazudozásait.*
- Ó, persze, hogy elmesélem! *Feleli szinte már túlságosan nagy örömmel. Már nagy levegőt, vesz, hogy belekezdjen, amikor a tanár a kezébe nyom egy pohár - serleg - bort. Agana érdeklődve fordul feléje. Eléggé érdekes viselkedésnek tartja, hogy a férfi ennyire nyíltan osztogatja a piát a diákoknak, ráadásul a többi tanár jelenlétében. Zavarodottan néz Edwardra, hogy ő vajon mire véli a férfi túlságosan is laza viselkedését. Majd, ha megtörtént a szemkontaktus, akkor visszafordul a férfihez.* - Köszönöm, igazán kedves. *Motyogja zavarodottan, ám nem iszik bele a borba. Ennyire nem buta, még a végén meglátja Matlal, akiből kinézi, hogy bűntetőmunkára küldi. Gernot meg leharapja a fejét. Így csak tartja a kezében a poharat, bár megszagolni igyekszik, hogy azért mégis milyen bort nyomott a kezébe a férfi, hiszen az a serlegtől nem is látszik. Már éppenséggel érezné is az illatát, amikor furcsa mód nem érez semmit. Zavarodottan tekint a pohárba és lötyköli meg az italt. Majd most már komolyan belekortyol, hogy mi is ez. Végül szája sarkában egy apró kis vigyorral megszólal.* - Tanár úr, ez vízzé változott. *És valóban, most már ő is emlékezett, valamelyik lábjegyzetben olvasta az iskola történetével kapcsolatban, hogy ezzel a bűbájjal védik a kiskorúak alkohol fogyasztását. Akkor csak átsiklott felette, ám most zavarodottan áll egyik lábáról a másikra és reméli, hogy ez a saját készletekre nem vonatkozik.*
- Szóval a mese... *Kezdi el a válaszát.* - A Hétkarú rablók kincse egy meglehetősen "modern" mese, úgy értem már a háború utáni korszakból való. Mani...rabel *És reméli, hogy jól emlékezett a névre.* - egy fiatal lány volt, kinek anyja az újjáébredő maja papnő megparancsolta, hogy örökké éljen vele együtt a Ah-Pucsról - a maja halálistenről elnevezett kolostorban. A fekete egyenruha - mint ez kötelező volt számukra. Ám egy napon a városba kikötöttek a fekete zászlós kalózhajók... és... Mortingon a gonosz kalózkapitány...
*Ám ebben a pillanatban megérkezik az igazgatónő és elcsendesül a terem. Agana is csendben marad, és most ez egyszer komolyan örül Gernot prof. megjelenésének. Ki tudja mi mindent talált volna ki még hasból. A végére biztosan belezavarodott volna, főleg mivel a maja ismeretei sem olyan biztosak. Egy nagy megnyugvó sóhajjal ad hangot megmenekülésének, amit Edward is észrevesz, mivel suttogva megszólal mellette.*
- Jó, ötlet, menjünk arrébb feltűnés mentesen. *Suttogja vissza, majd elindul oldalazva Taylor mellől. Szerencsére Edward nevét már csak akkor említik, amikor pár méterrel odébb állnak. Szinte mosolyogva néz a fiúra, ám végül úgy dönt egy kis gúnyt is hozzáad szavaihoz, csak hogy egy picit piszkálhassa a fiút.*
- Ejha, de szorgalmas itt valaki! *Persze azért most végre tapsra emeli a kezét, míg a többi esetben, a tanári kar tagjainál ezt nem tette meg. Majd pedig figyeli az eredményhirdetést. Kissé lelombozza, hogy nincsen benn a nyertesek között, de legalább nem kell kicsámborognia mindenki szeme láttára díjakat átvennie. Mégis hogy nézne az ki, ha ő nyerne valamit. Ugyan, neki nincsen erre szüksége. Az meg csak reméli, hogy Taylor a nagy örömmámor közepette elfelejtkezik a meséjéről. Végül Matlal befejezi a beszédet, kezdődik a zene és a báli mulatság. Ő inkább újra a fiúhoz fordul, kíváncsi hogy Edward mit szeretne csinálni az este következő részében.*
Vissza az elejére Go down
Saray Fern
Spring
Spring
Saray Fern


Hozzászólások száma : 115
Csatlakozás dátuma : 2010. Jan. 16.

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2010 9:16 pm

Örömmel töltött el, hogy Miss Matlalt is sikerült megismernek, s rá kellett jönnöm, hogy bizony közlékeny, s beszélgetősebb fajtából való egyén, már ha van neki kivel, de mivel a prof is otthagyta, sajnos....így most minket, diákokat vett szemügyre, s faggatózik jelmezünkről.
Csak helyeselni tudok, mikor hallom, hogy Edward szavaira, hisz honnan is sejthetné a kedves professzor úr, hogy nekem szüleim, mikor kisded voltam, nem meséltek-e egy fekete hercegkisasszonyról, vagy "kiskobold királylányról," aki bánatában csak fekete ruhát hordott, valamely okból. Annak azért örülök, hogy Taylor lemondott a dohányzásról, legalábbis ami ezt a helyet illeti. Na nem mintha sokat tehetnék ellene, ha mégsem így tenne, de akkor is... Az, hogy mit is fogok kitalálni neki, ha elveszti a versenyt, még magamnak is ki kell eszelnem, mert egyenlőre fogalmam sincs róla. De nem is kell azt tudnom előre. Elég az, ha tudom, ő jön nekem egyel.
George jelmeze valami fantasztikus. Különösen, hogy fogalmam sincs arról, hogy hogyan is néz ki mögötte a kobold. Arra már rájöttem, hogy minden bizonnyal fiú, mert ha vékonyka is hangja, az enyémnél erőteljesebb. Szemeim felcsillannak, mikor kijelenti, hogy nem vagyok zavaró tényező kis közegében, s netán még közlékenynek, barátkozónak is lehet mondható, bár ez abból a pár szóból, amit mond, még elég nehezen eldönthető.
- Saray...Saray Fern. Igazán örvendek, hogy van szerencsém itt egy koboldhoz.
A felém nyújtott jobbot finom kézrázás után engedem el.Vele ellentétben én szerencsésebb vagyok, hisz minden bizonnyal nekem is ismernem kell eme figurát, ha a koboldok meséiből származik. Mármint ha közismert.
...és jön is a kérdésözön felé is, ahogy a fecsegő, izgő.mozgó lányhoz illik. Még beszélgetés közben sem tudok nyugodtan állni. Bal lábammal ütemesen dobolok egy ütemet, melyre karbafont kezem ujjai másik ritmust zongoráznak felkaromon.
- Azt hiszem, még nem találkoztunk....Vagyis nem hiszem, hanem tudom. Melyik szakhoz tartozol? Mert az biztos, hogy nem az enyémbe. Ne haragudj, de kilátsz te ebből a jelmezből? Inni hogy csudába iszol?
Kérdő pislogásom most is mutatja, mennyire kíváncsi is vagyok. Nem csak ezekre, de egyenlőre abbahagyom, hogy a válaszoknak is teret adjak, meg nem utolsó sorban George becses személyének.Talán szerencse, hogy megérkezik az igazgatónő, így a további kérdések sora, melyeket épp szerettem volna indítani a fiú felé, félbeszakad. George mellé lépek, hogy megpróbáljam még látni is az igazgatónőt, de ez elég nehéz így. Közel hajolok a sráchoz, hogy fülébe suttogjak.
- Mit szólnának szerinted, ha felállnánk az egyik székre? Ketten s elférünk rajta.
Halkan kuncogok, s ha a fiú rábólint már mászom is fel a székre. Ha mégsem, akkor hallgatom tovább az általam nem látható nő szavait. Megtapsolom, illendően, bár nem jutott el tudatomig minden egyes mondat, a lényeget kiszűrtem. Van olyan diák, aki az ilyen évnyitó ünnepségek minden egyes betűjét megjegyzi? Nem hinném.
Matlal professzor szavaira is fülelek, s meglepett arccal veszem tudomásul, hogy második lettem, ha megosztottan is. Büszke vagyok ám magamra, igazán, hisz nem is sejtettem, hogy ilyen jól sikerült reptetnem azokat a hógolyókat.
- El ne menj innen! Nem szeretnélek elveszteni, mikor éppen csak, hogy megtaláltalak!
Nem is tudom, hogy kérlelő, vagy inkább parancsoló vékonyka hangom, de nagyon reménykedek abban, hogy az újdonsült ismerősöm tapottat sem mozdul, amíg én kifurakodok megérdemelt jutalmamért a professzornőhöz. Fülhegyig érő szájjal mosolygok, ami nagy szó, tekintve, hogy hegyesek füleim.
- Nagyon szépen köszönöm.
A medál iránt is érdeklődöm majd, s ha lehet azonnal nyakamba is akasztom azt, kiemelve vele dekoltázsomat. "Fellépésem" után visszaigyekszek a kiindulási helyemre, s már út közben keresem tekintetemmel a kobold fiút....
Vissza az elejére Go down
Főmesélő

Főmesélő


Hozzászólások száma : 19
Csatlakozás dátuma : 2009. Jun. 26.

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Márc. 06, 2010 10:39 pm

*Isabella befejezi beszédét, a zene megindul, de hamar le is áll. Nyomott csönd telepszik a teremre, majd egyszer csak megreped a jég, belerázkódik az egész terem, s vörös füst terjeng szét a helyiségben. Fél perc sem telik el, mire egy ismeretlen nő esik ki a repedésből, maga után bezárva a plafont. Szépen lassan a füst is feloszlik, s fura, de az előző remegés semmit nem mozdított el a helyéről, minden olyan mint eddig. A zene ismét szólni kezd, minden teljesen a régi lenne, ha nem számítjuk, hogy egy ismeretlen nő landolt a bál közepén.*


//Előzményeket itt olvashattok!//
Vissza az elejére Go down
Rowena Relenin

Rowena Relenin


Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás dátuma : 2010. Mar. 05.

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Márc. 06, 2010 10:47 pm

*Egy fekete hajú, kék szemű nő pottyan ebbe a terembe. Keretes, négyzet alakú szemüveget hord és egyáltalán nem ünnepi viseletben van. Vörös top és vörös-fehér-kék kockás szoknya. Mindezt sötétkék harisnyával. Laza csaj, az biztos. Számára azonban nem ez a terem volt az egyetlen, ami megremegett, ugyanis a hölgy, Rowena, egy egész földrengést élt át, hála egy macskának, akit magában jelenleg ezerrel átkoz. Egy sikítással esik le, jól bevágva a fenekét. Persze idő kell neki, hogy felfogja hol van. Meglepetten néz körbe. A terem és minden olyan ismeretlennek tűnik. És a mágia rezgése is más. Teljesen más. Értetlenül csücsül a földön, majd mikor leesik neki, hogy milyen helyzetben is van, gyorsan felpattan.*
~Hol vagyok?~ *kérdezi magától, miközben körbenéz a teremben. Embereket lát. Az egyiket szinte rögtön felismeri.*
~A nő a képről!~ *Nézi tágra nyílt szemekkel Abigailt. Kicsit sem érezheti magát zavartan. Teljesen bizonytalan, azt sem tudja mi történik körülötte. Süt róla a zavarodottság, főleg, hogy itt valahogy minden különbözik az általa megszokott dolgoktól.*
Vissza az elejére Go down
Abigail Milena Gernot
SPRING
SPRING
Abigail Milena Gernot


Hozzászólások száma : 403
Csatlakozás dátuma : 2009. Jun. 25.
Tartózkodási hely : A Venustas Mágusképző akármelyik pontján felbukkanhat, akármikor

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Márc. 06, 2010 11:43 pm

*Jobb híján hallgatja Isabella beszédét. Nem különösebben érdekli, hogy ki nyert, vagy mit kapott. Nem az a csapatszellem típus, sőt az emberközpontúság sem éppen az a tulajdonság, ami elmondható róla. Csak áll, és vár, mert kell. Nem szívesen van itt, nem szereti, ha ennyien körülveszik, de itt kell lennie. Még véletlenül sem próbál meg jó képet vágni hozzá, egyszerűen csak elviseli, de ekkor történik valami, ami legalább egy kis kalanddal tölti el. Mindig is lételeme volt a harcolás, fiatal kora óta több háborúban járt már, és sajnos rengeteg életet kioltott.
Most viszont, amint meglátja a lehuppanó nőt, meredő tekintettel néz rá, s hamar észreveszi, hogy pillantása viszonzásra talál. Egy fél pillanat sem telik el, s máris másfél méter távolságra áll Rowenától. A nőre mereszti égő vörös szemeit, egyik tenyerében egy villámgömb jelenik meg. Egyértelműen úgy áll, hogy akármikor támadhasson, vagy védekezhessen. Szemfogai pillanatok alatt megnőnek, még fenyegetőbbé és rémisztőbbé téve, amúgy nőies, kissé talán törékenynek látszó alakját. De ez csak látszat, erős akár a szikla és kegyetlen, ha arról van szó.*
- Ki vagy és mit akarsz itt?*Kérdezi, de amint végigméri a nőt, egyből észreveszi, hogy valószínűleg nem szánt szándékkal érkezett. Azonnal érzi auráját, varázserejét, s egy pillanatig döbbenet fut végig az arcán, de az egyből vissza is változik a szokás "jégmaszkká". Ismerősnek tűnik az a kisugárzás amit érez, de abban is biztos, hogy még valamikor nagyon régen érzett ehhez hasonlót. Na, nemsokára talán megtudja, igaza van e. Most már egyre biztosabb erőfölényében, amit úgy vél, hogy nem is kicsi. Nem beszélve gyorsaságáról. Na, de azért az az energiagömböt még tartogatja egy darabig, had gyűjtse benne a haragját, ezzel ő is nyugodtabb, és esetleges használatkor a hatás is nagyobb.*
Vissza az elejére Go down
https://venustasacademy.hungarianforum.net
Thomas Taylor
ÉTÉ
ÉTÉ
Thomas Taylor


Hozzászólások száma : 236
Csatlakozás dátuma : 2009. Sep. 01.

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 07, 2010 1:08 pm

*Figyelemmel hallgatja a beszédet és boldogan vesz tudomást arról hogy megnyerte a hógolyó csatát, de igazságtalannak tartja hiszen ő egy tanár, illetve sokal nagyobb az ereje mint a diákoké, így eldönti magában hogy a játékon megjelent diákokat megjutalmazza majd valahogy. A merengése közepette hirtelen lefagy a mosoly az arcáról a néma csönd a remegés a füst megjelenése azonnal kijózanítja a kábulatból amit az alkohol és a dicsfény hatása keltett.*
~Mi a fene?~ *A repedésen keresztül kipottyanó nőt figyeli és a tömegen átfurakodva az újonnan érkezett vendék közelében megáll.
Rátekint Abigail-ra és meglepetten veszi észre a megnövekedett szemfogait.*
~Nah mi fene?~
*Majd próbál vele szemkontaktust kialakítani hogy tudassa ő készen áll egy össze csapásra*
Vissza az elejére Go down
Fox Hunter
Été
Été



Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás dátuma : 2009. Sep. 27.

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 07, 2010 2:43 pm

*Örömmel, konstatálja a sok új ismerőst, és lesi az alkalmat hogy közbe tudjon szólni a beszélgetésbe, de hirtelen az igazgató nő beszédet tart. Oda figyeléssel végig hallgatja, majd meg tapsolja a házának vezetőjét és a beszédet is. Miután vége a nyitó beszédnek elindul körül nézni és csak csodálkozik a remek művekben.*
~Fantasztikus a mágia~
*Majd a hirtelen bekövetkezett csend és a remegés, füst és az idegen megjelenése megijesztette , de próbálja leplezni a félelmét, de biztos távolságba húzódik az újonnan érkezőtől és tekintetével Thomas Taylor professzort nézi, hát ha megtudja oldani a problémát, hiszen olyan nagy erőt és félelmet sugározz magából.*
Vissza az elejére Go down
Rowena Relenin

Rowena Relenin


Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás dátuma : 2010. Mar. 05.

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 07, 2010 3:00 pm

*Enyhén meglepődik a jelenet láttán. Igen, körülbelül most esik le neki, hogy itt valamiféle ünnepség van. Beöltöztek az emberek, tehát valószínűleg farsang, de ezt csak ő gondolja. Egyébként fogalma sincs. Megérzi mindenkinek a döbbenetét. Nem csodálkozik. Neki is leesne az álla. Azonban Abigail hirtelen érkezése kizökkenti a gondolatmenetéből.*
~A francba!~ *lép egyet hátra ijedtében. A nő haragja és ingerültsége őszintén meglepi. Ugyan ő ismer vámpírokat, és fél plusz negyed vámpírokat, ekkora haragút még sosem látott vagy érzett. A fogak megnövése is hirtelen jön így a biztonság kedvéért tesz még egy lépést hátra. A pálcája persze az ágyán maradt, ő pedig nem szereti a pálca nélküli varázslást, mert az nem olyan pontos, amilyennek szeretné, hogy legyen. Képességeit pedig nem szívesen mutatná meg ennyi ember előtt, főleg, hogy inkább szereti őket titkolni, mintsem felvágni velük.*
- Én... *nem igazán tudja mit mondjon a hirtelen letámadásra.*
- Rowena Relenin vagyok, az Oderia mágusképző egyik igazgatója. És sajnos fogalmam sincs, hogy mit keresek itt. Egy könyvet vizsgáltam éppen, mikor egy macska jött ki belőle és valamiféle ezüstös porral beleragadott a könyvbe. Aztán a macska letolta az ágyamról a könyvet, ami becsukódott én pedig itt kötöttem ki. Hol vagyok?! *A felháborodott végső megszólalás Abigail miatt volt. Rowena empatikus képessége miatt átvette annak ingerültségét. Rowena gyorsan meg is rázza a fejét.*
- Elnézést... Csak én sem értek semmit. *magyarázza zavartan.*
- És nem akarok semmi rosszat! *teszi hozzá, mikor megérzi Thomas Taylor szándékát. Csak a szándékot, de neki elég annyi, hogy picikét bepánikoljon. Hogy védje meg magát ennyi emberrel szemben?*
Vissza az elejére Go down
Thomas Taylor
ÉTÉ
ÉTÉ
Thomas Taylor


Hozzászólások száma : 236
Csatlakozás dátuma : 2009. Sep. 01.

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 07, 2010 3:13 pm

*Döbbenten nézi a hölgyet, majd diákokra tekint hogy mindenki biztos távolban legyen, ha még is párbajra kerülne a sor*
Abigail, nyugalom van! Nem kell vérfürdőt rendezni.
*Sajnos sok vámpírral találkozott már hogy tudja milyenek ha idegesek, és az a sok sok történet is azt ábrázolja hogy ebben a pillanatban nem a venustasi lakóknak kell félnie.*
Rowena, egy kérdés mi a mai dátum? *Van egy olyan érzete hogy nem egy időben élnek*
Nem, akarjuk bántani magát, de képzelje magát a mi helyzetünkbe. A semmiből tűnt elő! Jogos a fellépésünk. *Szemével a nőt figyeli, nem akar váratlan meglepetést*
Remélem nem érkezik több hívatlan vendég! *Megerősítést vár akár a jövevénytől, vagy tanár társaitól*
~A rozsdás szutykos üstjét neki. Már kezdet jó lenni a bál...~
Vissza az elejére Go down
Isabella Matlal
LINVERNO
LINVERNO
Isabella Matlal


Hozzászólások száma : 532
Csatlakozás dátuma : 2009. Jun. 26.
Tartózkodási hely : Venustas Mágusképző Akadémia

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 07, 2010 9:41 pm

*Ahogy odaérkeznek hozzá szépen sorban a diákok, mindegyiküknek egy-egy kézfogást szán, valamint egy "Gratulálok!" szót. Közben pedig átadja a nyert jutalmakat is. Mindenki kezébe veheti az ezüstösen csillámló kék folyadékkal teli üvegcsét, melyet ha tenyerükbe fognak, még valami kellemes hőt is érezhetnek áramlani, ami az üvegcséből, vagyis az abban lévő bájitalban lakozik. A medálos tulajdonosokat félrevonja, majd külön közli velük, hogy ez egy olyan medál, melynek segítségével vizet tudnak megigázni. Hatalma nem túl nagy, ám arra elég, hogy minden nap egy-egy pohár vizet képesek legyenek előteremteni a semmiből. Ennek módja egyszerű, csak meg kell markolni a medált két kézzel és közben koncentrálni kell a vízre.
Miután ezek átadásával és elmondásával végzett, éppen Abigail felé szeretne elindulni, hogy váltson pár szót a bálról és a jelmezekről. Na meg persze, hogy meg próbáljon egy kis "lelket" önteni belé, hogy legalább próbáljon jó képet vágni a dologhoz. Éppen a nő felé tart tehát. Amikor megremeg a talpa alatt a föld és érzi, hogy kezd meginogni. Gyorsan próbálja tehát megvetni lábát, ő is egyből védekező állásba helyezkedik, és úgy várja a füst elmúlását. Kezén megjelenik egy kis energiagömb, mely most tökéletesen illik jelmezéhez, hiszen a meséjében is valami ilyesmit használ Amadea.*
~Ez nem volt benne a tervben...~ *És erről tökéletesen meggyőződik, amikor meglátja a vadidegen nőt, aki a terem közepén áll, eléggé tétova módon. Azonban Abigail reagálása éppen olyan, amilyennek ő gondolná egy ilyen helyzetben. Így rögtön Abigail felé indul és pár lépéssel mellé is érkezik, ám nem szól közbe, hanem tekintetét a sután magyarázkodó nőre függeszti. Ok nélkül nem fog rátámadni senkire, és ezt láthatja is rajta Rowena, inkább azért jött, hogy megőrizze a békességet.
A hallottakon eltöpreng, rögtön el kezd töprengeni a problémán, hogy milyen mágiával történhetett ez a különös eset és hogyan is lehetne a legjobban megoldani az egészet. Pár gondolat gyorsan átszánkázik az agyán, de egyiket sem tartja tökéletes megoldásnak.
Kérdezni nem kérdez semmit, tudja, hogy Abagail majd úgyis megkérdezi azt, amire kíváncsi, addig sem tesz talán meggondolatlan lépéseket, ha beszélhet.*
Vissza az elejére Go down
Edward Born
Spring
Spring
Edward Born


Hozzászólások száma : 350
Csatlakozás dátuma : 2009. Nov. 18.
Kor : 29

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 07, 2010 10:19 pm

*Edward egyedül és zavartalanul nézegeti a jégből készült szobrokat és reméli,hogy ezek nem kelnek életre.Közben megérkezett az igazgatónő.Az arcáról nem lehet leolvasni semmit így nem tudhatjuk,hogy örül-e ennek a bálnak vagy nem?Mikor a beszédét befejezte a többiekkel együtt tapsol és végig hallgatja Matlal beszédét is.Őt nem tapsolja meg mert nem nyert semmit a hógolyó csatában és igazságtalannak tartja,hogy a tanárok pontját is a diákokéval egyben mérték.Már megindult Matlal professzor felé,hogy bejelentse reklamációját amikor a föld megremeg és a plafon szétnyílik.* ~Ez mégis mekkora tűzijáték?~ *Hamar rájön,hogy ez bizony nem tűzijáték,mert a tanárok kezébe energiagömb keletkezik.Ekkor veszi észre a lányt.Most már összetudta rakni a képeket a fejében,hogy az a lány a tetőn át érkezett.* ~Hogy ez miért nem nekem jutott az eszembe?~ *A lányt még nem látta,de ettől függetlenül lehet Venustas-i.De akkor nem fogadnák ilyen "kedvesen" őt.Megindul Abigail felé,mikor mellé ért próbál komoly képet vágni és az igazgatónőhöz szól.*
-Hát ez meg ki a franc?- *Csak nem vág hozzá egy energiagömböt amiért melléfurakodott.De ekkor meglátja a lányt és egész szépnek találja a haját és a szemét.*~Remélem nem ölik meg,kár lenne a szeméért.~
Vissza az elejére Go down
Edward Lelouch
Linverno
Linverno
Edward Lelouch


Hozzászólások száma : 194
Csatlakozás dátuma : 2010. Jan. 10.

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Márc. 08, 2010 9:51 pm

*Ha másért nem,azért a meglepett arckifejezésért megérte kivilágítani Edwardot.Szerencsére a fény nem sokáig tartózkodott ott.Agana pimasz megjegyzésére csak szolidan kiölti a nyelvét és hozzáteszi.*
-Nem nagyon értem miért,a semmin kívül nem sokat tettem...
*Részéről ezzel le is rendezte a dolgot,majd később megkérdezi Matlal profot,hogy ezt mivel érdemelte ki.Most jön az eredményhirdetés...hát igen,egyesek (mint például ő is) nem vettek részt a rendezvényeken.Edward például azért,mert a háttérben maradt,hogy előkészítse az éppen aktuális programot,valamint további szervezések céljából.Persze nem ő volt az egyetlen,de valószínüleg az egyedüli,aki élvezte is a szervezési munkálatokat és nem bánta hogy lemarad például a hócsatáról.Eleve ő maga jelentkezett erre a "posztra".No de ugorjunk vissza a bálterembe,ahol a beszédnek közben vége lett és a nyüzsgés ismét megindult,visszarángatva Edwardot az álmodozásaiból.Szintúgy halvány gőze sincs mit csináljanak,úgyhogy ő is csak kérdőn tekint Aganara.A remegés előbb szólalt meg,minthogy Edward kérdésre nyithatta volna a száját.Tekintete ide-oda ugrált a termen,majd automatikusan a repedésekre kúszik.Az egész furcsa jelenség amilyen gyorsan jött,olyan gyorsan ment is,maga után hagyva egy ismeretlen nőt.*
-Gyere,nézzük meg mi történt!
*Szól oda Aganahoz és elkezdi átfúrni magát a tömegen.Gyakran néz hátra a lányt keresve,hisz' a tömeg egyre sűrűbb,ahogy a történtek színhelye felé közelednek.Ed után érnek oda (vagy ér oda,annak függvényében,hogy Agana követi-e).Természetesen a tanárok nagy része már ott van és megy a vita a történtekről.Edward jól szemügyre veszi a nőt,de hamar rájön,hogy teljesen ismeretlen számára.*
-Itt meg mi a franc történt?...
Vissza az elejére Go down
Abigail Milena Gernot
SPRING
SPRING
Abigail Milena Gernot


Hozzászólások száma : 403
Csatlakozás dátuma : 2009. Jun. 25.
Tartózkodási hely : A Venustas Mágusképző akármelyik pontján felbukkanhat, akármikor

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeKedd Márc. 09, 2010 8:24 pm

*Látja, hogy kollégái is készen állnak a támadásra. Gyors pillantást vált Thomassal, a megjegyzésére, meg csak mordul egyet. Esze ágában sincs senkit sem megölni, főleg nem ennyi ember előtt. A gömb csak elővigyázatosság, ráadásul abban is segíti, hogy abba gyűjtse mérgét, ugyanis mikor meghallja, hogy a nő egy könyv és egy macska által került ide, akkor harag zúdul rajta végig, hogy a gömb néhány másodpercig égővörösen vibrál, majd egy egyszerű mozdulattal inkább eltünteti azt. Nélküle is akármikor tud támadni, de jobb ha megmarad a pókerarca, még akkor is, ha a vele farkasszemet néző nő valóban megérző. Közben Thomas kérdez a nőtől, de Abigailnak válasz nélkül is vannak már ötletei.*
- A könyv hol van?*Kérdezi. Látszik, hogy nem a létezése felől hitetlenkedik, hanem konkrétan érdekli őt az a könyv.*
~Az lehetetlen... Csak valami véletlen megegyezés lehet.~*Gondolja, miközben teljes érzelemmentes arccal néz a nőre. Közben érkeznek a faragatlanabbnál, faragatlanabb diákjai és az értelmes kérdéseik. Rájuk se hederít... Csak rájönnek hogy zavarnak... Arra már vannak ötletei, hogyan juttassa vissza a nőt a saját idejébe, de még nem biztos benne, hogy sikerülni fog terve. Egyenlőre azonban még jó néhány dologra kíváncsi lenne, csak sajnos tart attól, hogy most a bál folyamán nem lesz alkalma megtudni, amire szüksége van. Azt viszont könnyedén kiderítheti, hogy vajon egy és ugyanazon könyvről beszélnek e. Mikor a nő megérkezett, nem kerülte el Abigail figyelmét, hogy hogy nézett rá. Ha igaz az elmélete, akkor Rowena csak úgy térhet vissza, ahogyan jött, de ez még hagy maga után némi kivetni valót. Egyenlőre nem kérdez többet, csak vár.*
Vissza az elejére Go down
https://venustasacademy.hungarianforum.net
Rowena Relenin

Rowena Relenin


Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás dátuma : 2010. Mar. 05.

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeKedd Márc. 09, 2010 9:31 pm

*Fél. Más is félne a helyében. Főleg, hogy egy vámpír és két másik, igencsak erős mágikus energiával körülvett, felnőtt áll vele szemben. Persze kibírja remegés nélkül.*
- A dátum? 2010. Február 26. *válaszol meglepetten. Erre a kérdésre nem számított. A férfi védekezésére felvonja a szemöldökét.*
- Én is meglepődnék, de azért az a gömb nem túl megnyugtató... *vallja be őszintén az Abigail kezében lévő gömb felé biccentve, miközben lassan elkezd nyugodt érzelmeket beleültetni a vámpír fejébe. Mivel közben Thomas-ra néz, ezért reménykedik benne, hogy bejön. Bár, eddig mindenkivel bejött, hisz senki sem tud védekezni az ilyen képességek ellen.*
- Nem valószínű, hogy bárki más is megjelenne, hacsak nem az a macska jön utánam ~De az sem fogja sokáig túlélni~ *magában már mindenféle átkokat sorol, hogyha megtalálja a macskát jól megbüntethesse. Nincs rá jó hatással Abigail. Ő sosem bántana egy állatot még akkor sem ha felhúzzák. Úgy néz ki a meglepetés miatt gyengül az önvédelme. A diákok megérkezésekor esik le neki (lassan, de biztosan), hogy ő egy iskolában van. Ráadásul a két fiú, akik közelebb jöttek nem igazán szépen fejezik ki a gondolataikat.*
- Milyen beszédstílus ez? *jegyzi meg halkan, csak úgy, hogy remélhetőleg senki nem hallja meg. Tanár ő is, nem tehet róla, automatikusan javítaná a helytelen beszédet.*
- A könyv? Fogalmam sincs. Vagy még mindig a szobámban élvezi a kilátást vagy utánam jött és mindjárt a fejünkre pottyan. Tényleg nem tudom. *Oké, kezd megjönni a hangja és ez nem biztos, hogy a legjobb pillanat erre. Mindenesetre annak örül, hogy a gömb eltűnik Abigail kezéből, bár biztos abban, hogy ez nem jelenti azt, hogy biztonságban van. A kezét úgy tartja, hogy bármikor védekezni tudjon.*
Vissza az elejére Go down
Agana Morelta
Linverno
Linverno
Agana Morelta


Hozzászólások száma : 112
Csatlakozás dátuma : 2009. Sep. 27.
Tartózkodási hely : Venustas Mágusképző, Linverno ház, Zima háló

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeKedd Márc. 09, 2010 9:52 pm

*Na ő pont nem az a fajta, aki szorgoskodna valamilyen műsor megszervezésében és a háttérben maradna közben. Ő inkább semmit nem segít (vagy legalábbis csak a minimálisat), aztán pedig beleveti magát a programokba. Végtelenül kíváncsi és egyáltalán nem tud megülni, ha tudja, hogy valamilyen program van az iskolában, ami mindig valami érdekességgel és szórakozással szolgálhat. Egyetlen hátrány mindebben, hogy nem szereti az embereket, sőt már mondhatnánk azt is, hogy tömegiszonya van. Ám ezt szerencsére legtöbbször képes leküzdeni.*
- Persze, persze. *Mondja Edward szabadkozására, közben pedig somolyog. Szinte vicces, ahogyan a fiú letagadja, pedig nyilván nem osztogatja a házvezetőjük csak úgy minden ok nélkül azokat a pontokat. Éppen ezt szeretné kifejteni, amikor olyan izgalom történik, amire a lány nem is számított.
Füst keletkezik, megremeg az egész bálterem és aztán megjelenik egy vadidegen nő, aki a ruházatát illetően nem volt meghívott vendég. A legfurcsább, hogy ő csöppent ide váratlanul, mégis ő is meglepődöttnek tűnik. Aztán persze sereglik oda köréjük a tömeg, elsősorban a tanárok, majd pár kíváncsi diák. Persze ezek között Aganáék is ott vannak.*
- Oké! *Feleli gyorsan és már igyekszik is Edward mögött át a tömegen, közelebb a nő felé, hogy láthassa és legfőképpen hallhassa az érdekes információkat. Ha pedig valami nyomozni való támad, tökéletesen készen áll rá. Ő már átolvasta az iskola történetét, ezért is furcsa neki, hogy valaki csak úgy a plafonon át beesik.*
~Vajon hová tűntek a védővarázsok?~ *Ám kérdésére máris hallja a választ, ugyanis pont akkor ér oda, hogy hallja a nő válaszát a mai dátumot illetően. Meglepődötten sóhajt fel. Már érti, hogy miért nem működtek a bűbájok... de vajon hogyan került ide a nő a múltból?
Végül tekintetével csak figyeli a szóváltást, nem szól közbe. Fogalma sincsen, hogy milyen könyvről beszélnek. De azért érdeklődve figyel mindent. Néha pedig kérdően Edwardra pillant. És ha érdekes dolgokat hall, néha félig dörmögve az orra alatt megjegyzi.* - Hát ez kész...
Vissza az elejére Go down
Thomas Taylor
ÉTÉ
ÉTÉ
Thomas Taylor


Hozzászólások száma : 236
Csatlakozás dátuma : 2009. Sep. 01.

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeKedd Márc. 09, 2010 9:56 pm

*Felnevet, majd diákok felé intézi szavát*
Semmi ok nincs a pánikra és a félelemre.
*Utóbbi szavával saját magát is nyugtatni próbálja, számára ez egy igen érdekes helyzet rengeteg mindent tudna tanulni a jövevénytől és a támadó állásból is inkább egy nyugodtabb állást vesz fel*
Miféle könyv az amit olvasott, mi a címe, mi volt beleírva mit csinált közben? *Teszi fel izgatottan a kérdéseket*
Honnan származik? Ország, város?? *Valahogy jobban érdekli az akkori élet mint az hogy hogyan is került ide.*
Habár érdekel az is hogyan sikerült 150 évet ugrani az időben!?
*Hallott már bizonyos könyvekről amik fekete mágiával ruháztak fel, amik más időbe viszik el az olvasót, de azok általában csak emlék képek*
Szerény véleményem szerint ezt a beszélgetést egy nyugodtabb helyen kéne folytatni, ahol nem hallják oda nem tartozó fülek, hiszen ha minden igaz újabb vendégek úgysem érkeznek!
*Nagy izgatottság vesz úrrá rajta, de kedves vámpír kollegáját fürkészi*
Vissza az elejére Go down
Isabella Matlal
LINVERNO
LINVERNO
Isabella Matlal


Hozzászólások száma : 532
Csatlakozás dátuma : 2009. Jun. 26.
Tartózkodási hely : Venustas Mágusképző Akadémia

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeKedd Márc. 09, 2010 11:43 pm

*A tömeg köréjük, pontosabban a nő köré furakodik, ám közben egy-egy diák is közelebb kerül. Isabella látja őket, de nem szól rájuk, ugyanis az égből pottyant nő látszólag inkább az önvédelemre koncentrál. Amit Isabella tökéletesen helyes magatartásnak tart Abigaillal szemben, ha először találná magát szemben a nővel, ő is hasonlóképp cselekedne feltehetőleg. Szerencsére látja, hogy Abigail is leereszti kezét, és így eltűnik a benne védekezésre használt gömb is. Isabella ezt már pár pillanattal előbb megtette. Eléggé nehéz lehet a nőnek, így bepottyanni valahová, és emellett még szemben találni magát idegenekkel, akik szintén felnőttek és erős varázslatokra képesek.
Beszélni továbbra sem beszél közbe, inkább csak figyeli az eseményeket. A könyv szónál zavarodottan pillant körbe, igazából van egy ötlete, hogy milyen könyvről is lehet szó. Bár persze ez koránt sem biztos. De ismeri már annyira Abigailt, hogy ha az másnak nem is tűnik fel, ő érzi a hangjában azt, hogy az a könyv valamiért foglalkoztatja.
A dátumra kissé zavarodottan vonja fel a szemöldökét, de hamar felfogja a történteket. Tanulmányai során hallott már olyat, hogy valaki a múltból került ide a jövőbe. Az elmúlt 150 évben rengeteg kísérlet történt ezzel kapcsolatban a mágia körében is. Ám jelenleg most nem ez történt, már persze ha a nő nem hazudik. De miért is tenné ezt?
Végül továbbra sem szólal meg, csak magában gondolkozik és keresi a megoldást és a magyarázatot, közben pedig figyeli a párbeszédet a többiek között. Abigail mellett áll, azért a biztonság kedvéért figyel rá, hiszen ismeri a forrófejűségét.*
Vissza az elejére Go down
Abigail Milena Gernot
SPRING
SPRING
Abigail Milena Gernot


Hozzászólások száma : 403
Csatlakozás dátuma : 2009. Jun. 25.
Tartózkodási hely : A Venustas Mágusképző akármelyik pontján felbukkanhat, akármikor

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Márc. 11, 2010 10:46 pm

*Roppantul zavarja Thomas kérdésáradata, olyan mint egy tudálékos kisgyerek, akit semmiből sem szabad kihagyni. Ezzel viszont most nem törődik, így is, hogy már biztos abban, hogy mi folyik itt, sokkal idegesebb, mint amilyennek lennie kéne, persze ennek semmilyen jelét nem adja. Tudja, hogy annak a könyvnek nem szabad illetéktelen kezébe kerülnie, azt viszont még nem tudja hogyan szerezze meg és ha megteszi, akkor hogyan tartsa magánál.*
~Örüljön neki, hogy csak egy gömböt szorongattam a kezemben.~*Gondolja, miközben egy apró szisszenés kíséretében visszahúzza a fogait. Akárki, akármit is gondol, ez nem épp egy kellemes érzés, kiengedni mindig sokkal egyszerűbb és gyorsabb, ráadásul a vámpírok ösztönösen vérre szomjaznak, ha a fogukat kiengedik és ha ez a vágyuk kielégítetlen marad, akkor a fogak eltüntetése még kellemetlenebb. Persze Abigail már nagyon régen megtanulta ezt kezelni, ráadásul most nem is szomjas. Mióta napi rendszerességgel van emberek közt, jobban figyel a szükséges igényeire.*
- Ha jól sejtem Miss Releninnek több a kérdése és kevesebb a válasza, mint nekünk!*Mondja Thomasnak. Van néhány dolog amire ő tudja a választ, úgy gondolja jó párra Isabella is, vagy legalább is sejti, ugyanakkor néhány dolog még az ő számára is rejtély, többek közt, hogy miért ez a nő jött, miért most és ezzel mit akarhat a könyv írója? Abban biztos, hogy addig fog kutatni, míg a válaszokra rá nem jön, most viszont egy dologban egyet ért Thomassal. A hely nem alkalmas, idegesíti őt a sok "mindenlébenkétkanál" kölyök, akik úgy kagylóznak, mintha csak rájuk tartozna. Viszonozza a férfi pillantását, és halványan bólint egyet, jelezve, hogy neki megfelel a helyszínváltás.*
- Úgy vélem a bál folytatódhat!*Jelenti ki, mire a színpadon egy zenekar jelenik meg, a fények pedig az éppen aktuálisan menő zene stílusához igazodnak. Biztos benne, hogy a mozgó jégszobrok és az itt maradó ügyeletes tanárok majd ügyelnek a rendre, ők pedig addig rendbe hozhatják a helyzetet. El is indul, jelezve, szándékát. Persze később még vissza tér a bálba, hisz köti őt az a fránya kötelesség.*
Vissza az elejére Go down
https://venustasacademy.hungarianforum.net
Rowena Relenin

Rowena Relenin


Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás dátuma : 2010. Mar. 05.

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimePént. Márc. 12, 2010 12:00 pm

*Enyhén nevetségesnek tartja Thomas kérdésözönét. Nem is válaszol neki rögtön, megvárja míg elindulnak és akkor kezdi el magyarázni a dolgokat. Szinte villámtempóban követi Abigailt és közben kezdi el magyarázni a helyzetet.*
- A könyvnek nem volt címe. Szerintem egy napló volt, és a név alapján, ami rajta volt, Sebastian McBarry-é volt. Sosem hallottam még róla, ezért elkezdett érdekelni a könyv. Végülis, mit keresett az én iskolám könyvtárjában? *teszi fel a költői kérdést.*
- Elég furcsa egy könyv volt. Előszőr a könyvjelzőjével ütöttem meg a kezemet, aztán elkezdett menekülni. Mikor végre sikerült bezárnom, egy ideig békén is hagytam. Aztán mikor meg akartam vizsgálni egy macska jött elő belőle. Most meg már itt vagyok, a könyv nélkül és fogalmam sincs, hogy hogy juthatok haza. *Ha tini lenne, most tuti elbőgné magát. Így viszont csak egy ingerült sóhaj tör elő belőle.*
- Azt hiszem a magánéletem egyenlőre várhat. *mondja kimérten Thomasnak. Nem szívesen beszél róla idegeneknek, főleg, hogy annyira nem is érdekes. Inkább arra vár, hogy Abigail támadja le a kérdésözönével, ugyanis érzi, hogy a nő a megfelelő pillanatra vár, hogy kiszedje belőle az információkat, amire szüksége van.*
Vissza az elejére Go down
Isabella Matlal
LINVERNO
LINVERNO
Isabella Matlal


Hozzászólások száma : 532
Csatlakozás dátuma : 2009. Jun. 26.
Tartózkodási hely : Venustas Mágusképző Akadémia

Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitimeKedd Márc. 16, 2010 9:27 pm

// Mivel 4 napja nem érkezett új hozzászólás a bál lezártnak tekintjük. A karakterem életében minden megtörtént, még táncolgattak, ettek-ittak, minden ami egy bálon történni szokott. Aztán mentek lefeküdni, ennyi.
A legjobb jelmez díja sem lesz kiosztva, mivel eléggé kevesen öltöztek be és az aktivitás sem volt megfelelő.

Köszönjük a részvételt! //
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Évnyitó bál - Ceremónia terem   Évnyitó bál - Ceremónia terem - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Évnyitó bál - Ceremónia terem
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Évnyitó bál
» Kiállító terem
» Étkező terem
» Rendezvény terem
» Konyha - Varázsháztartástan terem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Venustas Mágusképző Akadémia :: Rendezvény részleg :: Téli rendezvényhét-
Ugrás: